egy csepp feltöltődés a természetben

Egy rövid séta a természetben, nem igényel speciális felszerelést, így mindenkinek könnyen elérhető lehet. Keress egy kedvedre szabott útvonalat a közeledben, érdemes hátizsákba pakolni és csomagolni egy kis ennivalót (bőséges reggeli után pl.: gyümölcsöt, magokat, de egy kis szendvics is jó ötlet ) és egy finom teát vagy vizet az útra. Ne felejts el rétegesen öltözni és kényelmes sportcipőt / bakancsot választani. A túrázás lényege nem a teljesítmény (persze annak is megvan a szépsége), hanem, hogy kikapcsoljuk az elmét, elrugaszkodjunk a hétköznapi rutinoktól és élvezzük a természeti csodákat. Mivel ciklikus mozgást végzünk, így az levezeti a feszültséget és segít a regenerálódásban, mint mentálisan és testileg. Emellett a fizikai regenerációt is elősegíti a kellemes és nem megerőltető séta, hiszen az egész testet és keringési rendszer átmozgatja, edzi a szívet és minden izomzatot.

Az út során figyelj meg pár falevelet, virágot, (hóvirágot, ha februárban is kimerészkedsz ), természeti csodát, a napsugarakat, érezd a friss levegőt, hallgasd a madarak csicsergését, a fakopáncs munkáját, amik mellett a hétköznapokban gyakran elrohanunk. Ülj le egy pillanatra a legszebb pontján a túrának, nézz a távolba, majd közelre ismét. Pihenj és töltődj vissza! Merengj el egy kicsit a távolságban. Ember vagy, nem egy robot és végképp nem egy munkaeszköz, engedd meg magadnak a pihenést és a kikapcsolódást. Ha ez nincs meg, nincs regeneráció, ha nincs regeneráció, nincs visszatöltődés, visszatöltés hiányában, pedig elveszíted valódi önmagad és a boldogságod! Napi 15-30 perc és /vagy a hétvégén egy fél nap túra, sétálás elengedhetetlen, egyedül vagy társaságban! Élvezd ki a mai napot is!

Túra tippek ezen a kiemelt linken.

Legyen szép napod!

modern táplálkozás tábor 2023

10 éve tudom, hogy gluténérzékeny vagyok és ez idő alatt megszámlálhatatlan sokszor kérdezték tőlem, hogy akkor mit eszek kenyér helyett. Eleinte volt példa, hogy gluténmentes gabonák és magok lisztkeverékeiből sütöttem kenyeret, majd ezt is és a lisztkeverékeket is elhagytam a hétköznapi rutinokból, ahogy egyre jobban belemerültem az egészség világába. Természetesen a minőségi szénhidrát forrássok nem maradnak ki ( pl.: édesburgonya, főzőbanán, basmati rizs kiválóak) ha nem fogyasztasz pékárukat és kenyérféléket, de meghálálja a szervezeted, ugyan akkor az sem bűn ha néha napján kerül egy vekni friss kenyér az asztalra. 🍞 Viszont ha nem minőségi szénhidrátot viszünk be nap, mint nap az egyre gyorsabban „hasznosuló” cukrokat kívánja a szervezet, amely többek között hízáshoz, cukorbetegséghez, hormonproblémákhoz, magas vérnyomáshoz, érelmeszesedéshez vezethet. 😔

Ez csak egy egyszerű példája annak, hogyan lehet az egészséges életmódot a hétköznapokba beépíteni és tovább élni.

Miért nem jó a túlzott kenyér fogyasztás? Hogy mi a baj a tápértéknélküli „üres” szénhidrátokkal, cukorral és hogyan lehet az ez utáni vágyat leküzdeni? Hogyan és miként használjuk a zsírokat? Szükséges fehérjeporokat fogyasztani? Mik a legjobb fehérje források? „Nincs időm főzni” mit tegyek? Mit egyek reggelire/ vacsorára?
„Nem fogyasztok gyümölcsöt a magas cukortartalom miatt” – miért téves? 🤷‍♂️

Ezekre és hasonló kérdésekre, tévhitekre kaphattok választ a modern táplálkozás táborban főzés, sütés és kikapcsolódás keretein belül. 🤩

Részletek a táborok fül alatt, várlak Siófokon!

Érdeklődni és jelentkezni az alábbi elérhetőségeken lehet!

SOK SZERETETTEL VÁRUNK TITEKET IDÉN IS! 🍛🥑

hála

A hála, egy értékes személyi tulajdonság. Nem gondoljuk végig elégszer miért is vagyunk hálásak, pedig nap, mint nap több tíz, száz, ezer okunk is lehetne hálásnak lenni!

A mai napon én kifejezetten hálás vagyok azoknak, akik támogatnak utamon, segítenek fejlődni és boldoggá tenni. Hálás vagyok, hogy olyan szakmát választottam, amelyben embereknek segítség és motiváció lehetek. A mozgás, táplálkozás, alvás, kikapcsolódás alapépítőkövei mindenki életének! De tudjuk hogyan működünk, hogyan van ránk minden hatással? Tudjuk, hogy a megoldás az bennünk rejlik? Elképzeltük már, hogy meg tudjuk valósítani, amit szeretnénk és rajtunk múlik a saját életünk és egészségünk?

„Vigyázz a testedre! Ez az egyetlen hely, ahol élhetsz.”

Jim Rohn – amerikai vállalkozó és író

A testünket mozgásra tervezték, és sajnos a modern élet mozgásszegény éltmódja, a fizikai inaktivitás az egyik legfőbb oka a krónikus betegségek kialakulásának. Ha rendszeresen mozgunk helyesen és mérsékelten (nem túlzásokba esve), máris tettünk egy lépést az egészségünkért. A hétköznapokban válasszuk a lift és mozgólépcső helyett a lépcsőt, sétáljunk vagy biciklizzünk a boltba, munkahelyre. A mozgás számos előnnyel jár, azon túl, hogy erősíti az izmainkat, csontjainkat és rugalmasan tartja ízületeinket, csökkenti a zsírlerakódást, stimulálja az agyat és erősíti az immunrendszert, mindezek mellett a boldogsághormonjainkat is sokszorozza, ezáltal leszünk kiegyensúlyozottabbak.

A táplálkozás nagyon komplex szemléletet igényel, ugyanis mások vagyunk, más genetikával, más adottságokkal és más életmóddal. Egy viszont mindenkiben közös: amit megeszünk annak (előbb-utóbb) hatása van a szervezetünkre kívül és belül is. Az étkezés kapcsán még nehezebb megérteni, hogy mi történik a testünkben, de érdemes foglalkozni ezzel a témával is, mert a saját tudásunkon alapuló szokásokkal a betegség helyett az egészség és a hosszú élet felé lehet tartani, ami a mai világban elengedhetetlen és olyan dolgot, amit nem adnak csak úgy. Egyre többen látják, hogy a tiszta és egészséges ételek fogyasztása mennyi pozitívumot és életmódbeli javulást eredményez (még ha ugye sokszor drága is, bár mindig inkább erre költsünk, mint műtétekre és gyógyszerekre), és egyszerűbb megelőzni a betegségeket, fájdalmakat, problémákat és szövődményeket! Az étrendtervezés kapcsán is a személyre szabottság az első, amit szem előtt tartunk.

Rekreáció. Mi is jelent ez a nem hétköznapi szó? A rekreáció, olyan testi-lelki-szellemi teljesítőképességet helyreállító folyamat, amely szintén elengedhetetlen a mindennapokban és a hétvégéken is! A rengeteg stressz, ami ér minket nap, mint nap, az elkerülhetetlen, de az, hogy hogyan birkózunk meg a stresszorral és hogyan kezelünk egy stresszt, az csak rajtunk múlik. Leghatékonyabb stratégiája a testmozgás, a kiadós sírás, a szeretet formái, a kreatív önkifejezés, az éneklés, a rajzolás, tulajdonképpen bármi, ami segít túljutni az alagúton. Nem mindig könnyű, de ezek a bizonyos problémák, valójában megoldandó feladatok, amelyek egy lépcsőfokot gördítenek elénk a fejlődés útján. Segítséget nyújthat egy túra a természetben, egy művészeti élmény, a barátokkal és a családdal töltött idő. Sokszor átesünk a ló túlsó oldalára, s elfelejtjük miért is sportolunk, miért is mozgunk. Ezeket mindig tartsuk szem előtt és magunkra, valamint az edzésre fókuszálva töltsük el az erre szánt időt. A rekreációs mozgásformák: kikapcsolódás-agyunk és mentális énünk számára; egészségmegőrzésünket, fizikai fejlődésünket és céljainkat (erő-izom-állóképesség fejlesztés, pre-, és rehabilitáció) helyezi előtérbe; a flow, vagyis egy olyan érzés, élmény átélése, amely teljesen extázisba hoz minket vagy endorfint termel! A kikapcsolódás=visszatöltődés , vagyis nem más, mint a mindennapi ingerek, befolyásoló tényezők és stressz kezelése. Legyen ez meditáció, túrázás, séta, jógázás, úszás, futás, kreatív élmény, családi/baráti program vagy bármi amiben megtalálod a hétköznapi nehézségektől elszakadást.
Azt mondani, hogy „ne stresszelj” könnyű, de hogyan is tudjuk ezt kezelni? Akár sporttal, akár aktív kikapcsolódással, mint például: jóga, légzéstechnika, emellett hangulatos sófürdőzés, relaxáció, meditáció, intuíció fejlesztése, zene hallgatás, nyelvtanulás stb.., ezt is be kell ütemezni, a megfelelő minőségű és mennyiségű alvás, helyes táplálkozás és edzés mellett, nem csak a célok, de az egészség miatt is.

A mozgás, étkezés, kikapcsolódás mellett ne feledkezzünk meg az alvásról se! Életünk 1/3 részét töltjük alvással, így egyáltalán nem mindegy, milyen minőségben tesszük azt, hiszen nem csak fáradságot, hanem egészségügyi problémákat is okoz hosszútávon. Szükségünk van az alvásra regeneráció szempontjából energetikai -szerkezeti helyreállás szempontjából a sejtek regenerációja miatt, valamint a memória konszolidáció vagyis a felesleges emlékek törlése és a megfelelő memória teljesítmény kialakulásához. Ideális cirkadián esetén reggel 5-7 óra között kelünk, míg aludni térni érdemes este 9-11 óra között.

intuitív coaching _ @dorashram

A mai útravaló pedig:
A jóllét nem létállapot, hanem cselekvési állapot! Te döntöd el mikor, miért vagy hálás és hogyan éled meg a mindennapokat! (: